Nintex Forms til Microsoft 365 opgradering kursus
Vil du udvide din kompetencer i forhold til Nintex forms til Microsoft 365?
På vores nintex forms til microsoft 365 opgradering kursus får du udvidet dine kompetencer til at behandle Nintex form i kombination med Microsoft 365.
Bemærk! At vi afholder kurser i både københavn og Aarhus.
Kursets indhold
Administration
- Find Nintex Workflow til Office 365 i SharePoint store.
- Aktivering af Nintex Workflow til Office 365 på websteder.
- Service status
- Licens oversight
- Nintex Store
Arbejdsprocessdesign
- Gennemgang af arbejdsprocesdesigneren
Handlinger til rådighed
- SharePoint-handlinger
- Handlinger til arbejdsproceslogik
- Sociale handlinger (Yammer og Facebook)
Øvrige bestanddele
- Variabler
- Start af arbejdsprocessen
- Publicering af workflow
- Historik og status på workflow
- Eksport og import af arbejdsproces
- Sletning af arbejdsproces
Tilmeld kursus her
1 dag
*Kr. 6.000,- ekskl. moms
08:30-16:00
13-04-2023
København
13-04-2023
Aarhus
13-04-2023
On-live
08-06-2023
København
08-06-2023
Aarhus
* Såfremt du tilmelder dig et af vores On-Live kurser, fratrækkes DKK 200 kursusprisen, da forplejning ikke indgår.
Vi er klar til at hjælpe
Er du i tvivl om, hvilket kursus, der passer bedst til dit behov?
Morten og Claus er klar til at hjælpe dig.
Om kurset
At give deltagerne indsigt i og forståelse for opbygning af arbejdsprocesser i skyen med Nintex Workflow til Microsoft 365. Du bliver i stand til at oprette og vedligeholde et workflow.
Generelt for vores kurser
Forud for din deltagelse på vores kurser, er du meget velkommen til at kontakte vores kursuskoordinatorer, som vil hjælpe dig med at finde det helt rigtige kursus til dit behov.
Vores undervisere er specialister med mange års erfaring, der holder sig fagligt opdateret. Under kurset fokuserer underviseren på både teori, praktiske øvelser samt på at besvare spørgsmål, så du opnår det optimale læringsudbytte.
Kurset inkluderer fuld forplejning; herunder morgenmad og frokost på nærliggende restauranter, samt frugt, snacks og drikkevarer i løbet af dagen. Du får et certifikat med bevis på dine nye kvalifikationer efter kursets afslutning.
Målgruppe
Opgraderingskurset henvender sig til Nintex Superbrugere, som skal migrere fra Nintex Workflow i SharePoint til Nintex Workflow til Office 365/SharePoint Online.
Forudsætninger
Du er rutineret bruger af SharePoint og har allerede bygget arbejdsprocesser i Nintex. PeopleNet anbefaler, at du tager SharePoint Superbruger kursus, før du tilmelder dig dette kursus.
VI ANBEFALER!
Vi har ikke flere kurser inden for Nintex. Mangler du kompetencer, er du velkommen til at kontakte os - så finder vi en løsning.
Alternativt anbefaler vi en af vores andre Microsoft 365 kurser.